Image 01

 

Image 01

 

Image 01

 

Image 01

 

Image 01

 

Image 01

 

Image 01

 

 

ALACALI BUTİK OTEL & RESTAURANT

Hakkımızda

 

 

Otelimiz yeni kurulmakta olan, bir aile işletmesidir . Hayallerimizin gerçege dönüsmesidir. Yıllarca gezip yapmış olduğumuz birikimlerin sonucunda ortaya çıkan ve gelecek yıllar da Siz degerli Misafirlerimizin de katkıları ile cok daha iyi yerlere gelecek olan sıcacık bir aile ortamıdır. İlk olarak, 4 Temmuz 2013 tarihinde Misafirlerimize ve Dostlarımıza ilk defa kapımızı sonuna kadar açmış bulunuyoruz. Otelimizde 10 oda, 26 yatak bulunmaktadır. Odalarımız, 20 m2 ile 30 m2 ile değişen ölçülerdedir. Odalarımızda ; beğeneceğinizi umduğumuz; cok şık ve temiz banyolarımız, Klimalarımız, LED TV lerimiz, oda servisi için telefonlarımız, yaz kış sıcak suyumuz bulunmaktadır. Odalarımızın 4 tanesi balkonlu ve deniz manzaralıdır. 2 odamız orman manzaraladır.

Kahvaltı ve Yemek

 

14 Senedir, Alacalı Köyünde yaşamanın vermiş olduğu rahatlıkla, Siz değerli Misafirlerimize, gerek kendi bahçemizden, gerekse komşu bahçeler den tedarik ettigimiz, domates, biber, patlıcan, salatalık gibi organik bahçe ürünleri ve Bolu MENGEN yaylalarının ilcesinden gelen; tereyağı ve köy peyniri, Trabzondan YOMRA ilçesinden gelen Minci ( peynir ) gibi organik olduğunu bildiğimiz doğal lezzetler ikram ediyoruz. Kahvaltılarımızı elimizden geldiğince , annelerimizin yapmış olduğu ev yapımı reçeller, marmelat ve komşumuzun ARILARININ bizler için yapmış olduğu, Ballarla TATLANDIRIYORUZ. Mevsiminde , Bodrum un yöresel mandalina, bergomat ve portakal reçellerini getiriyor ve ikram etmeye çalışıyoruz . Yine komşularımızın tavuklarınından temin ettiğimiz YUMURTALARLA çocuklarınızın DEMİRİNİ güçlendiriyoruz. Ben Köy sütü isterim diyen MİSAFİRLERİMİZİ ise, her sabah kapımıza kadar gelen TAZE sütle besliyoruz … Öğleden sonra ise, isterseniz, kavun, karpuz, beyaz beynir vb. gibi aparatifler alabilir, isterseniz de, BOLU, MENGEN in gururu, Fatih ARIN cheff’ imizin , 25 yıllık Turizm ve Dünya Mutfagı tecrübesinden faydalanabilirsiniz . Ala-card Mutfagımızda, Bolu’ dan getirmiş olduğumuz ETLERİMİZİ ( Köfte, Pirzola. Bonfile, Kuzu Şiş, KülBastı, Saç Tava, Kavurma vb , ) mangalda ve yanında Manda yoğurdu ve zeytinyağlılar eşliğinde tavsiye ederiz.

Deniz ve Havuz

 

Otelimizin 4 odası deniz görmektedir. Deniz yürüme mesafesi olarak 5 dk mesafededir. Aracınız ile 1 / 2 dk mesafededir. Sahilköy den itibaren, 15 km lik bir kum plajımız vardır. Sahillerimizde İstanbul Büyük Şehir Belediyesinin desteği ile yetişmiş Cankurtaranlar bulunmaktadır . Şile de Nerede Kalınır, Ne Yenir Ne İçilir; İstanbul merkez de oturup hala Şile yi görmemiş dostlarımız, Şile de gelince nerede kalınır, ne yenir, ne içilir diye soruyorlar. En güzel köy kahvaltısını Alacalı Butik Otel & Restaurant da bulacağınıza eminiz . Geride kalan 2 sezon boyunca, kahvaltımızın tadını çeşidini, kalitesini beğenmeyen misafirimiz olmadı . Bu konu da çok iddialıyız .

Nasıl Gelebilirsiniz ,

 

Artık, Üsküdar merkezden ve Ümraniye Tepeüstünden ( İKEA yanı ), yazın özellikle her saat de özel otobüslerle ŞİLE ye gelebilir, isterseniz ŞİLE merkezde , isterseniz de Şile de ALACALI BUTİK OTEL' de kalabilirsiniz. Sabah kahvaltılarını bahçemizde saatlerce süren keyifli ortamlarda kuş sesleri arasında yapabilir, kitabınızı isterseniz sahilde deniz kıyısında, isterseniz de, bahçemizde hamakta uzanırken Keyifle okuyabilirsiniz. Kısaca, yemek Tercihlerinizde doğru adres, bol çeşitli Alakart Mutfagımız ile, ALACALI BUTİK OTEL & RESTAURANT olacaktır. Otelimiz Şile merkeze bile 14 km ( İSTANBUL a daha yakın ) uzaklıktadır. Hafta ortasında, İstanbul da trafikten mi sıkıldınız, yada bir gün sonrasına toplantıya mı hazırlanacaksınız; Üsküdara 1 saat, Tepeüstüne 45 dk mesafede olan otelimize gelin, hem dinlenin hem keyifle çalışın …

Otelimiz yeni kurulmakta olan, bir aile işletmesidir . Hayallerimizin gerçege dönüsmesidir. Yıllarca gezip yapmış olduğumuz birikimlerin sonucunda ortaya
çıkan ve gelecek yıllar da Siz degerli Misafirlerimizin de katkıları ile cok daha iyi yerlere gelecek olan sıcacık bir aile ortamıdır. İlk olarak, 4 Temmuz 2013 tarihinde Misafirlerimize ve Dostlarımıza ilk defa kapımızı sonuna kadar açmış bulunuyoruz.
Otelimizde 10 oda, 26 yatak bulunmaktadır. Odalarımız, 20 m2 ile 30 m2 ile değişen ölçülerdedir. Odalarımızda ; beğeniceğinizi umduğumuz; cok şık ve temiz banyolarımız, Klimalarımız, LED TV lerimiz, oda servisi için telefonlarımız, yaz kış sıcak suyumuz bulunmaktadır. Odalarımızın 5 tanesi balkonlu ve deniz manzaralıdır. 2 odamız orman manzaraladır.

Şile de Nerede Kalınır, Ne Yenir Ne İçilir;

İstanbul merkez de oturup hala Şile yi görmemiş dostlarımız, Şile de gelince nerede kalınır, ne yenir, ne içilir diye soruyorlar. Artık Üsküdar merkezden ve Ümraniye Tepeüstünden ( İKEA yanı ), yazın özellikle her saat de özel otobüslerle ŞİLE ye gelebilir, isterseniz ŞİLE merkezde , isterseniz de Şile de ALACALI BUTİK OTEL' de kalabilirsiniz. Sabah kahvaltılarını bahçemizde saatlerce süren keyifli ortamlarda kuş sesleri arasında yapabilir, kitabınızı isterseniz sahilde deniz kıyısında isterseniz de, bahçemizde hamakta uzanırken Keyifle okuyabilirsiniz.
Akşam yemeklerinde tercihiniz dogal, organik beslenme ise, doğru adres ALACALI BUTİK OTEL' dir. İsterseniz ev yemekleri, isterseniz de Mangal da Et Tavuk Sucuk karışımı nefis ızgaralarla keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz . 
Otelimiz Şile merkeze bile 18 km ( İSTANBUL a daha yakın ) uzaklıktadır. Hafta ortasında, İstanbul da trafikten mi sıkıldınız, yada bir gün sonrasına toplantıya mı hazırlanacaksınız; Üsküdara 1 saat, Tepeüstüne 45 dk mesafede olan otelimize gelin,
hem dinlenin hem keyifle çalışın …

Bol Keyifli Bir Yaz Olsun…

Tadını Çıkarın …